Baykal, 'mikrop bulaşır' diye Kılıçdaroğlu'nu reddetti

Baykal, 'mikrop bulaşır' diye Kılıçdaroğlu'nu reddetti
11.04.2018 20:53:31

Tedavi için Almanya'ya giden ve netice alınamayınca Ankara'ya dönen Deniz Baykal'ın tedavisi sürerken ilginç bir gelişme yaşandı.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal, babasının Almanya'da kötü bir tedavi süreci geçirdiğini belirterek, “Almanya'dan bir enkaz getirdik ve burada toparlanıyor” dedi.

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Millevtekili Deniz Baykal'ın oğlu Dr. Ataç Baykal, babasının sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'in haberine göre; Prof. Ataç Baykal, Deniz Baykal'ın Almanya'da kötü tedavi edildiğini söyledi.

Baykal, şöyle konuştu: “Almanya'da fizik tedavi yapılması gerekiyordu ancak yapmadılar. Almanya'ya gittikten sonra zatürre geçirdi. Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi'nde çok daha iyi şartlarda bakıldı. Hatta yoğun bakım altında bile daha iyi fizik tedavi uygulanmıştı. Almanya'dan adeta enkaz getirdik ve burada GATA'da toparlıyorlar. Almanya'ya gitmek bir hataymış.”

Geçirdiği rahatsızlığın ardından Almanya'nın Münih şehrindeki özel bir kliniğe götürülen Baykal, martta Türkiye'ye getirilmişti.

Baykal'ın tedavisine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam ediliyor.

KILIÇDAROĞLU'NUN ZİYARETİNİ REDDETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Baykal'ı ziyaret etmesinin ardından, "mikrop bulaşır" diye Kılıçdaroğlu'nun ziyaret talebini kabul etmediği ortaya çıktı. Gelişme CHP'yi gerdi.

YORUM YAP