Başkalaşan zihinler ve nükleer füzeler

Başkalaşan zihinler ve nükleer füzeler
25.05.2018 02:56:05

ABD Hava Kuvvetleri kayıtları, nükleer füzeleri korumakla görevli havacıların, halüsinasyonlara neden olan LSD kullandığını ortaya koydu.

Amerikan AP haber ajansı, ABD Hava Kuvvetleri'nin kayıtlarına erişerek şoke edici bir bilgiyi kamuoyuyla paylaştı. Asit olarak da bilinen LSD isimli halüsinasyona neden olan ilacı kullanan havacıların, nükleer füzeleri korumakla görevli olduğu ortaya çıktı.

Dünyayı sarsan habere göre, Wyomin'deki F.E. Warren Hava Üssü'nde çalışan askerler, görev başında değilken LSD ve benzeri uyuşturucu ve uyarıcıları aldı, dağıttı ve kullandı. 

Soruşturmanın başlayacağını öğrenen bir asker Meksika'ya kaçtı. 2016 yılının Mart ayında yakalanan ekipten 14 kişi disiplin cezası alırken, 6'sı LSD kullanımı ve satışı yüzünden mahkemede ceza aldı.

Askerlerden birinin LSD kullandıktan sonra paranoyaya kapıldığı, diğerinin ışıkların titreştiğini gördüğü, bir üçüncüsünün de ''Zihnimin başkalaşmasına bayılıyordum'' dediği de kayıtlarda yer aldı.

Anlayacağınız yakınlarda birileri bir yerlere nükleer füze fırlatırsa suçlanacak olanlar için alt yapı hazırlıkları yapılıyor olabilir. 

Bu "güzel" habere bir haber daha eklemekte fayda var:

903317_2

Sputnik News'in aktardığına göre Merkley'in sunduğu tasarı aynı zamanda, olası bir savaşın üç yılda sona ermesi, karasal birliklere sınırlama getirilmesi ve uluslararası hukuka bağlı kalınması gibi ek denge ve denetimleri de içeriyor.

Merkley yaptığı bir açıklamada, "Bugün ben bir alternative sunuyorum o da Amerika'nın sonsuz bir savaş çemberi içinde kalmamasını ya da anayasal yetkilerin başkana terkedilmemesini sağlayacak” dedi. "Anayasal öngörüyü yeniden inşa etmek ve askerlerimizi savaşa gönderirken Başkan'ın değil Kongre'nin son sözü söylemesini temin etmek istiyoruz” diye ekledi.

 

 

YORUM YAP