Amerikan yanlısı şirketlerin mallarını almayın

Amerikan yanlısı şirketlerin mallarını almayın
13.08.2018 00:30:38

AKKALEMLER ÖZEL

Amerika'nın Türkiye'ye yönelik ekonomik savaşında bazı şirketlerin ABD'nin safında yer aldığı görüldü.

BAZI ŞİRKETLER YÜZDE 100 ZAM YAPTI

İthalat maliyetlerinin arttığı iddiasıyla bazı şirketler bayilerini toplayıp fiyatlarına yüzde 30 ila yüzde 100 arasında zam yaptığı öğrenildi.

Bazı su firmalarının ise plastik hammadde fiyatlarının arttığı iddiasıyla perakende 9 liraya sattığı damacana suyunu 12 liraya çıkardıkları bilgisine ulaşıldı.

Farklı siyasi görüş ve AK Parti'ye muhalif cemaatlere ait şirketlerin ise piyasa dengeleri konusunda sürekli olarak müşterilerine kötümser bir hava oluşturmak için propaganda yapmaları için bayilerini zorladıkları iddia ediliyor.

İTHAL ÜRÜNLERDE FİYATLAR ARTTI MI?

Artan dolar kuruna karşı piyasaları dengelemeye devam eden hükümet, ithalatta 1 dolar için 4.2 sabit kur uygulamasını sürdürüyor.

Sabit kur uygulaması nedeniyle petrol ürünleri ve ithal hiçbir kalemin fiyatı artmaması gerektiği halde, uygulanan fahiş zamlarla şirketler, hükümet ve Türkiye'ye zora sokmak için var güçleri ile çalışıyor.

VATANDAŞA ÇAĞRI

Gıda Hareketi yetkilileri yaptıkları açıklamada, ABD'nin savaşında Amerika tarafından yer alan Türkiye düşmanı yerli ve yabancı firmaların ürünlerini satın almayın çağrısı yaptı. Bu firmaları bir bir afişe edeceklerini duyurdu.

YORUM YAP