Can Kemal Özer

Ak Parti’ye bu tuzağı kim kurdu?

17.04.2015 21:47:19

Oldukça yoğun ve çetin geçecek yeni bir seçim arifesindeyiz ve bu süreçte, Ak Parti yönetimi ve hükümet bunun ne kadar farkında bilmiyoruz ama Ak Parti'nin oylarını aşağı çekmek için çeşitli tuzaklar kurulmaya başlandı bile.

Mesela bu hafta başında, Sağlık Bakanlığı'nın, toplum geneli ve Ak Parti tabanında büyük teveccüh gören isimlerin ekranda konuşmasını yasaklamaya kalkışması, Ak Parti'ye kurulmuş büyük tuzaklardan biri...

Tam bu haberin duyuldu gün bir Ak Partili ilçe yöneticisi ile tanıştırıldım. Partisi için büyük bir fedakârlıkla çalıştığını öğrendiğim bu hanımefendi, Bakanlığın bu girişiminden rahatsızlık duyduğunu belirterek dedi ki; “kesin biri partiye tuzak kuruyor!”

Bu tür yanlış girişimlerin çalışma şevklerini kırdığını aktaran hanımefendi son derece haklıydı. Zira bu “FDA” adlı, “modern yapının Vatikanı”na iman etmiş ve buraya ibadet eden “bilim papazları” tarafından kurgulanmış bir tuzak. Ankara'dakiler ise oyuna geldiklerinin farkında değil.

Ekranda insanlara sağlık ile ilgili bilgi verenlerin sayısı fazla ama bunlardan sadece üç beşi toplumun teveccühüne mazhar olmuş kimseler. Ekranda görülen kimselerden bir kaçı arsız bir pazarlamacı gibi çalışabilir. Oysa modern tıp adına konuşanların tamamının yaptığı pazarlama değil mi?

Fakat bütün görüşlerine bende katılmazsam da Prof Canan Karatay, Prof Ahmet Rasim Küçükusta, Dr Yavuz Dizdar, Dr Suat Arusan, Dr Muammer Yıldız, artık ekranlarda göremediğimiz Prof Kenan Demirkol ve rahmetli Prof Ahmet Aydın vb'i sadece vicdanları ile konuşan namuslu insanlar!

İnsanların sıhhat ve parasına, çocukların geleceğine, ülkelerin kaynaklarına göz dikmiş küresel şeytanların / hannasın amaç ve araçlarını iyi bilen mezkûr insanlar ve diğerleri bu ülkeye, ülke insanın sağlığına zarar vermek şöyle dursun, aksine çok sayıda insanı kurtardığının bizatihi şahidiyim.

Bunların hepsi modern tıp eğitimi almış kimseler ve mesleklerinin münevverleri. Ya da modern tıp kilisesinin üretim hataları… Bu sürecin temellerini atanların başına rahmetli Ahmet Aydın hoca gelir. Ülkesi ve milleti için kötülük yapmak şöyle dursun, bu kimseler bu tür şeytanlıkları akıllarından bile geçirmezler.

Mesela Erkan Şamcı milletin parasının cepte kalması, çevrenin kirlenmemesi ve sıhhatin elden gitmemesi için tabiî maddelerle ve geleneksel yöntemlerle nasıl gerçek temizlik yapılabileceğini anlatır. Hakeza rahmetli Dr Aidin Salih'e çok şey borçluyuz!

İyiyi ile kötüyü, hak ile batılı, doğru ile yanlışı, yalan ile gerçeği ayırt edebilecek vicdanı diri toplumun, bu insanların verdiği sahih bilgi karşısından pazarlarının küçülmesi ve oyunlarının ifşa edilmeye başlanması nedeniyle çılgına döndüklerini müşahede ediyoruz. Bu girişim onun sedası!

Belli ki artık toplumu, eskisi kadar rahat aldatamıyorlar. Belli ki yalanları artık boşa çıkıyor. Bu yüzden ateşi elle tutmak yerine siyaseti ve bürokrasisi kullanarak, hakikat savaşçılarını susturmak istiyorlar.

Bunu yaparken bu kimseler hiçbir kanaldan zerre miktar ücret almadılar. Konferansları için kilometrelerde yol kat ettiler ama kimsende para istemediler. Bunlarla birlikte programlara katıldık, yolculuklar yaptık, gayet iyi tanıyoruz. Bu girişimler bizi susturmaz aksine kamçılar. Zira ne onlar susacak, ne de biz!

Mesela Hz Peygamber (s.a.v.)'in nasıl beslendiğini, gıdaların nasıl küresel mafya ve işbirlikçilerince “ıslah” masalıyla “ifsad” edildiğini anlatan bu fakirden öyle rahatsızlar ki, ellerinden gelse bir kaşık suda boğacaklar. İftira yağmuruna tutacaklar ama elhamdülillah ellerinde bizi mahcup edecek hiçbir delil yok.

Dört yıldır herhangi bir yerde çalışmamı engellediler ama susturmadılar. Yardımcımız Allah (c.c.) olduğu müddetçe de başaramayacaklar! Biz hiç kimse dinlemese de, -tıpkı Allah'ın Rasülü (a.v.) gibi-dilimiz döndüğünce Hakk'ı anlatacağız. Bütün güçleriyle engel olsalar da, Bilalî Habeşî (r.a.) gibi sıcak kumlarda kayaların altında sürüseler de, Ebu Zer (r.a.) gibi yapa yalnız kalsak da hakkı söylemekten geri durmayacağız biiznillah!

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu seçim arifesinde tuzağa düşürüldüğünün farkında mı bilmiyoruz. Şayet farkında olsaydı, bu Stalin tarzı girişime itiraz ederdi, ama etmedi! Ancak bu hususları çok iyi bilen Emine Erdoğan hanımefendi ile bilincinden FDA'ya bağlı modern tıp dünyasını içeriden tanıyan Dr Sâre Davutoğlu hanımefendi bu meseleye müdahil olacaklarına inanıyoruz.

Bu vesileyle şunu hatırlatmak gerekiyor. Mesela bugün dünya tarihinin benzersiz hekimleri, Er-Razi, İbn-i Sina, Galen ya da Hipokrat gelse, kim oldukları, kime hizmet ettikleri, yetkinlikleri, amaçlarını kimsenin bilmediği 20 atanmış profesörden “ekran sertifikası” mı alacaklar? Onlar istemedi diye hakkı haykırmaktan vaz mı geçecekler?

Mesela Lokman Hekim (r.a.), hatta Kâinatın Efendisi (s.a.v.)  teşrif buyursalar, FDA'nın Ankara şubesinden “ekran sertifikası” mı alacak? Bu ne cüret? Bu nasıl bir akıl tutulması?

Bu bir tuzaktır da başta gazetemiz olmak üzere istisnasız tüm medya bunu sorgulamak yerine, “tv maydanozları” diyerek basiretsizlik gösterir hatta iftira atar. Bu medya neden “ey kendini bilim adamı diye tanıtan proflar, batılıların yazdıklarını ve yaptıklarını okuyup, papağan gibi tekrarlamanın dışında siz hangi bilimsel keşfi yaptınız, anlatın da haber yapalım” demez?

Allah'ın büyük nimetlerin biri olan maydanozu bir komplonun aracı olarak küçümser? Yazık değilim bu ülkeye? Bu medya, ülkenin kara deliğine dönüşen sağlık harcamalarını hesabını sormayacak mı? SGK'ya kesilin abartılı faturaları haber yapmayacak mı? Rockefeller ve onun adamlarının kurduğu tuzakların peşine düşmeyecek mi? Ey medya! Sizin yaptığınız bülten ve servis gazeteciliği olmasın sakın!

Bir yerde neden çok söz ediliyorsa orada o olmadığından edebiyatı yapılıyordur. Tıpkı bu ülkede bilimin olmadığı gibi... “Bal-bal” diyerek ağız tatlanmadığı gibi “bilim-bilim” diyerek bilim adamı olunmuyor yazık ki!

Kıymetli Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız! Türkiye'yi komik duruma düşürecek bu sansüre, Ak Parti'nin oyunu azaltmak için kurulmuş ve sizi desteklediği zanneden meydanında odun taşıdığı yangına lütfen müdahale ediniz!

Bu bahsi daha da açarız inşaallah ama 1950'ler Fransa'nın yaşadığı tuzakların bugün bizde yaşanması da sizce de tesadüf müdür?

 

YORUM YAP