ABD'nin duygu durumu karışık

ABD'nin duygu durumu karışık
13.04.2018 12:33:05

Ardı ardına attığı tweet mesajlarıyla kafaları karıştıran Amerika başkanı Trump, çökmekte olan ülke belirtilerini gösterdiğini farkedemiyor

ABD Başkanı Donald Trump, 'Bugün toplanacağız, kararımız yakında' açıklamasında bulundu. Beyaz Saray, toplantının sonunda yaptığı açıklamada, 'nihai bir karara varılmadı' ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Trump, Suriye konusundaki kafa karıştıran açıklamalarının ardından, bir açıklama daha yaptı.

"BUGÜN TOPLANIYORUZ, ARTIK BAZI KARARLAR ALMAK ZORUNDAYIZ"

ABD Başkanı, bugün Suriye kriziyle ilgili bir dizi toplantı yapacaklarını ve yakında karar vereceklerini söyledi.

Trump ''Bugün bir dizi toplantı yapıyoruz, neler olacağını göreceğiz. Artık bazı kararlar almak zorundayız, dolayısıyla oldukça yakın zamanda alacağız'' diye konuştu.

TOPLANTI SONUNDA BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA: KARARA VARILMADI

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump başkanlığında Suriye gündemiyle toplanan Ulusal Güvenlik Konseyinde (NSC)  "nihai bir kararın alınmadığını" açıkladı.

Toplantının ardından yazılı açıklama yapan Sanders, Trump ile NSC ekibinin Suriye ile ilgili konuları görüşmek üzere bir araya geldiğini bildirdi.

TRUMP, MACRON VE MAY İLE GÖRÜŞECEK

Sanders, açıklamasında, "Başkan, ulusal güvenlik ekibiyle Suriye'deki son durumu ele almak üzere yaptığı toplantıyı henüz bitirdi. Nihai bir karar alınmadı. İstihbarat raporlarını değerlendirmeye devam ediyoruz, müttefiklerimiz ve ortaklarımızla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Başkan bu akşam Cumhurbaşkanı Macron ve İngiltere Başbakanı May ile görüşecek." ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP