Siyonistin Yahudi'ye bile tahammülü yok

Siyonistin Yahudi'ye bile tahammülü yok
10.08.2018 11:19:23

AB, İsrail'in istediğini yaptı ve 'İsrail'in var olma hakkını reddeden' Yahudi kuruluşuna desteği kesti. Yalancılıkta üstüne kimse olmayan İsrail'in bu açıklamasını doğru olup olmadığı henüz teyit edilmiş değil.

İşte İsrail iddiasını içeren haber

AB, işgal altındaki topraklarda faaliyet gösteren Yahudilere ait 'Özgürlükleri Savunma Konseyi' isimli insan hakları kuruluşuna finansman desteğini durdurduğu ve bu kuruluş ile ilişkisini kestiği bildirildi.

Avrupa Birliği'nin (AB), İsrail'de faaliyet gösteren "Özgürlükleri Savunma Konseyi" isimli insan hakları kuruluşuna finansman desteğini durdurduğu ve bu kuruluş ile ilişkisini kestiği bildirildi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Başbakanın sarf ettiği diplomatik çabalar sonucu Avrupa Birliği, İsrail'in var olma hakkını reddeden ve dünyadaki itibarını zedeleyen kuruluşa finansal desteğini kestiğini duyurdu." denildi.

Açıklamada, bu yapılanın "sadece başlangıç" olduğu, "İsrail devletinin meşruluğu aleyhinde faaliyet gösteren" tüm kuruluşlara karşı kararlı bir çalışma yürütüleceği ifade edildi.
"Özgürlükleri Savunma Konseyi", çatısı altında "B'Tselem", "Adalet Merkezi", "Vatandaş Hakları Derneği" ve "Alternatif Planlama Merkezi" gibi yaklaşık 20 sivil toplum örgütünü bulunduruyor.

 

YORUM YAP