Kapitalizmin oyuncağı feminist dernekleri kına yakabilir

Kapitalizmin oyuncağı feminist dernekleri kına yakabilir
31.08.2018 18:45:18

Binlerce mağdurun sorununu çözecek kanun teklifini engellediğiniz için artık kına yakabilirsiniz.

Eşi hapse girince kahrından öldü. Kaçarak evlenen Emine Karakaya, eşi 8 yıl ceza alınca iki çocuğuyla ortada kaldı. Üzüntüden felç geçiren kadın dünyaya veda etti.

Ankara Altındağ'da Yenidoğan semtinde oturan Emine Özdemir ve Levent Karakaya, 2006'da birbirlerine âşık oldu.

Emine o zaman 15, Levent ise 18 yaşındaydı.

Kızın yaşı küçük olduğu için aile evlenmelerine izin vermedi. Gençler birlikte kaçtı.

Emine'nin annesi Derya Özdemir, "Kızımı kaçırdılar" diye şikâyetçi oldu. Ancak aile büyüklerinin araya girmesiyle iş tatlıya bağlandı.

Emine'nin annesi şikâyetini geri çekti. Genç çifte düğün yapıldı. Evlendiler, mutlu bir yuva kurdular.

Seda ve Fırat adında iki çocukları dünyaya geldi. Ancak, markette asgari ücretle çalışıp evini geçindiren Levent'in peşini kamu davası bir türlü bırakmadı.

Geçen 20 Şubat'ta 8 yıl 4 ay hapis cezası kesinleşince tutuklanan Levent Karakaya, Ankara Yenikent Cezaevi'ne konuldu. 9 yıl sonra gelen bu şok mahkeme kararı yüzünden genç kadın iki çocuğuyla birlikte ortada kaldı. 

KİRA BORCU EŞYA SATTIRDI

Aylık 400 TL olan kirayı ödeyemedi. Üç kira birikti. Ev sahibi "çık" deyince, çaresiz evinde kaldırılanları yok pahasına sattı.

Emine Karakaya, daha sonra, iki çocuğuyla birlikte, pazarcılık yaparak geçinen babasının evine yerleşti.

Genç kadın 8 Haziran günü eşini ziyaret için Yenikent Cezaevi'ne gitti.

Üzülmesin diye ona dışarıda yaşadığı sıkıntıları söylemiyordu. Duygusal geçen ziyaretin ardından cezaevi kapısında fenalaşan genç kadın yere yığıldı.

Emine, yapılan müdahalenin sonrasında eve gönderildi. Dinlenmeye çekildi. Ama kimseyle konuşmuyor, sürekli uyuyordu. Üzüntüden felç geçirdiği, sol tarafının tutmadığı anlaşıldı. 

HASTANEDE VEDALAŞTILAR 

Ankara Numune Hastanesi'ne kaldırılıp tedaviye alınan Emine Karakaya 3 gün önce aniden fenalaştı. Yoğun bakıma kaldırılan kadının ölümü gerçekleşti.

Cezaevindeki Levent Karakaya'ya durumu akrabaları anlattı. Önceki gün tutuklu bulunduğu cezaevinden jandarmalar eşliğinde Ankara Numune Hastanesi'ne getirilen genç adam yıkıldı.

CENAZESİNE KATILMASINA BİLE İZİN VERMEDİLER

Levent Karakaya, ölümü gerçekleşen eşini 20 dakika ziyaret etti. Ardından yeniden cezaevine götürüldü.

Babası Murtaza Özdemir ve annesi Derya Özdemir ise çaresiz, kızları Emine'nin başında beklemeye devam etti. Geride ise dul bir koca, iki küçük çocuk, yürekleri yanan akrabalar ve acı bir hikâye kaldı. 

Sabah Gazetesi

 

  1. samimi samimi

    Bunu yaparken de ahlaktan dem vururlar ya ....insanın kanı içine akıyor böylelerini dinlerken....

  2. samimi samimi

    Evlenmiş , çoluk çocuk sahibi olmuş ,yuva kurmuş mutluluğu bulmuş insanlara hayatı zehir etmek bu zihniyetin temel görevidir...bunlar aşık oldu mu aşk için yuva yıkmaya alışmış gürüh...erken yaş diye yuva kurmaya karşı olan bunlar, bir yandan .... hele bir aşık olsun evliymiş, çocuk sahibiymiş...umrunda bile olmaz ....yuva muva dinlemez...

  3. İnsanlık İnsanlık

    Tek şey anlatır. Ya Hüseyin gitme Irak'a kalpleri senle kılıçları umeyyeoğullariyla.

YORUM YAP