İsmi yanlış gazete şaşırtmadı

İsmi yanlış gazete şaşırtmadı
15.08.2018 00:39:27

AKKALEMLER ÖZEL

FETÖ operasyonlarının başlaması ile birlikte maskesini tamamen çıkararak mazlumları savunma takiyyesiyle, ki en iyi bildikleri iştir, hiç durmadan yıkıcı yayın yapan gazete geçtiğimiz pazar günü rezil bir karikatür ile çıktı.

Screenshot_41

yeni asya karikatr

Karikatürde Amerikan Dolarından korkup kaçan bir Türk vatandaşını karikatürize eden gazetenin ismi malumunuz üzere "Yeni Asya". Sizi "Yeni Asya"dan kasıt ne acaba ya da Vatikan'ın 2. milenyum projesi Asyanın Hristiyanlaştırılması projesi ile bir bağlantısı var mı gibi sıkıcı sorularla yormayacağız. 

Biz bu gazetenin eski sayılarından bazı örnekler verelim ve tasmanın sahibini bulma işini size bırakalım:

2016 YILINDA YAPILAN 13. İSLAM ZİRVESİ SONRASI

Gazeteler zirveyi kutlarken; 

cc8ea1_f0df35cbd0da4fd395f38e6fda7d46d9

 "Yeni Asya" Cumhuriyet gazetesi ile benzer manşetlerle çıkıyor.

cc8ea1_55d1a428158b494c87fc1a240f62db9e

cc8ea1_90540bc2db2f462891dcedc0097c38cb

2017 YILI NART AYINDA HOLLANDA İLE YAŞANAN KRİZDE YENİ ASYA GAZETESİ:

Bütün Türkiye basını birleşmiş Hollanda ve Avrupa'ya ateş püskürüyor. Samimi ya da değil, o da önemli değil. Ama bir gazete başka telden çalıyor ve olayı görmüyor bile (Haklarını verelim, Filistin konusunu koymak iyi düşünülmüş bir kurgu) :

Screenshot_11-9

ABD'NİN YAPTIĞI RIZA ZARRAB OPERASYONU SONRASI SÖZCÜ GAZETESİ İLE ADETA ORTAK ATTIĞI MANŞETLER:

cc8ea1_94543344a81c4a57a607de28f013fbc6

 

14 Nisan 2016, Yeni Asya gazetesi:

cc8ea1_8b549607840c4be2866b9765e1797343

Ve Amerikalı savcının isteyeceği türden bir manşet:

cc8ea1_a1bf09ab98404a58aa914d87de78a715

Ve aynı gün Suudi kralının gelişi şerefine çizdikleri karikatür:

cc8ea1_991ac0a486e94436a4e0312e9dade13f

16 Haziran 2016 TARİHLİ SAYISINDA VATİKAN AŞKI İLE TUTUŞAN GAZETE:

cc8ea1_e1d8a0d205004558b8af65f79eabcd35_mv2

 

Yeni Asya gazetesinin AB ve Vatikan aşkı bitmek bilmiyor. Gazetenin ismini ‘Yeni Asya' koyup her Allah'ın günü Avrupa ve Vatikan'a olan aşkını manşetten veren Nurlu gazeteye şu soruyu sormak caizdir:
 
‘Beyler, bu gazetenin ismi mi yanlış yoksa sizin kafanız mı güzel'?
 

15 EKİM 2016, FETÖ SEVİCİLİĞİ:

Screenshot_29 (1)

Her fırsatta AB seviciliğini ortaya döken FETÖ'nün payandası Yeni Asya'dan iki haber.

1- Cezaevleri doldu taştı (Yeterince dolmamış ki siz hala bu müsveddeyi çıkarabiliyorsunuz)

2- Avrupa'nın göbeğinde en büyük hapishane (Burası Avrupa değil bu birincisi. Hele göbeği hiç değil. Hapishane görmek isteyen Avrupa mülteci toplama kamplarına gitsin. Sonra bir de dünyanın en büyük ve lüks onların mülteci bizim misafir  ağırlama merkezi dediğimiz Kilis gibi Suriye sınır bölgelerimize gitsin.

7 KASIM 2016, YIKICI GLADYO GAZETESİ NASIL ÇIKARILIR KONUSUNDA ÖRNEK BİR BİRİNCİ SAYFA:

Screenshot_4-2

Birisi sizden yıkıcı ve çökertici yayınlardan bir örnek isterse, hiç çekinmeden “Yeni Asya” gazetesini verebilirsiniz. Okuyanın o günü yılgın ve umutsuz geçirmemesi neredeyse imkansızdır. Bir gazetenin birinci sayfasına 19 haberi yıkıcı bir üslupla yerleştirebilmek Hürriyet gazetesi kadar mahir olmayı gerektirir.

Aynı yerden mi ders aldılar nedir?

2016 YILI HAZİRAN AYINDA İNGİLTERE'NİN AB'DEN AYRILMA KARARINA DÖVÜNEN VE TEHDİTLER SAVURAN BİR "YENİ ASYA":

Hürriyet gazetesinin bile AB'de zor günler dediği bir günde;
cc8ea1_6ab13fdb1b8e46579257d61b02e320ce_mv2
 
Dışı ‘Asya' içi ‘Avrupa' olan gazetenin başlığı;
cc8ea1_37a710b598c54699bc107f4e2acbdf1b_mv2

 

AB'ye olan güvenleri insanın gözlerini yaşartacak cinsten dedirten bir manşet. Hürriyet'in bile zor günler manşeti attığı bir günde bu başlıkla çıkana, isminizi ‘Yeni Avrupa' diye değiştirmeniz daha gerçekçi olur demek caiz değil midir?
 
Ve işte Yeni Söz gazetesinde vakit zamanında yapılmış bu gazete ile ilgili bir analiz:

CEMAATİNİZİ KAÇA SATTINIZ?

Nur cemaatlerinden biri olan Yeni Asya Grubu, 1 Kasım seçimlerinde CHP'ye oy vermeleri için mensuplarına yazılı emir gönderdi. Mensuplarına “Bediüzzaman'dan Çözümler” adlı bir el kitabı dağıtan grup, kitapçığın son sayfasında CHP'yi övdü ve ‘CHP'nin desteklenmesi talimatı verdi.

CEMAATİNİZİ KAÇA SATTINIZ?

Yeni Söz | Özel Haber

SAİD-İ NURSİ'NİN KEMİKLERİ SIZLADI

Tek parti döneminde CHP tarafından hapis, sürgün ve işkencelere maruz kalan Said-i Nursi'nin yolundan gittiğini iddia eden ve kitaplarından büyük gelir sağlayan Yeni Asya Grubu, müntesiplerine “CHP'ye oy verin talimatı” cemaat tabanında tepkilere yol açtı.

1Kapak_OnArka

KOPMALAR BAŞLADI

Yeni Asya Grubu mensubu bazı kimseler “Bizden Said-i Nursi'ye ve Müslümanlara zulmetmiş bir partiye oy vermemiz isteniyor. Bunu asla yapmayacağız” diyor. “Bize yıllarca Demirel gibi bir Mason'a oy verdirdiler şimdi de CHP'ye oy dileniyorlar” şeklinde tepki gösteren taban, tavana “Cemaati kaça sattınız” diye soruyor.

HEP DÖNÜYORLAR

AK Parti iktidarının, Said-i Nursi'nin eserleri üzerinden büyük rant devşirilmesi ve tahrifinin engellenmesine yönelik girişimine sinirlenen grup, AK Parti'ye savaş açmıştı. Daha önce CHP'nin yanı sıra Fetullah Gülen'e de ağır eleştiriler yönelten Yeni Asyacılar, CHP'nin yanı sıra FETÖ ile de barış ilan ederek FETÖ ve CHP'nin kanatları altına girdi.

gulen

Yeni Asya karikatüristi İbrahim Özdabak'ın karikatürü

DEMİRELCİLİKTEN CHP'LİLİĞE

Gülen gibi Milli Görüş geleneği ile kavgalı olan Yeni Asyacılar, her daim Demirel'i desteklemiş ve Demirel'e “Nurlu Süleyman” adını takmışlardı. FETÖ, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili sayısız eleştiri karikatürleri çizen ve manşetler atan gazete, eski görüşlerinden çarp ederek eski düşmanlarına övgüler diziyor.

GÜLEN'E ‘KAÇA SATTIN' DEMİŞLERDİ

Gülenle yıldızları barışmadığı içinde Yeni Asya gazetesinin karikatüristi İbrahim Özdabak, Fetullah Gülen'i ağlarken resmedip, “Kısa bir ömürde az bir dünya menfaati için, ebedî hayatını berbat etmene ağla” diye yazmıştı. Aynı kalem şimdi önceki yazdıklarını yalanlayan ve kendi kendini tekzip eden şeyler çiziyor.

ADAM NE ARAR CHP'DE?

Bugün CHP'ye oy verme çağrısı yapan Nurcu Yeni Asya Grubunun yayın organı Yeni Asya gazetesinde yakın tarihte bir karikatür yayınlanmıştı. Karikatüre göre Uğur Dündar soruyor: “CHP'de adam var mı?” diye. Karikatürün cevabı şu: Adam mı, ne adamı? Adam ne arar la CHP'de? Şimdi halk ve tabanları Yeni Asya'cılara şu soruyu soruyor: Adam ne arar la CHP'de?

CHP-adam

CHP'NİN GÜNAHLARINI SAİD-İ NURSİ'YE SİLDİRDİLER

Yeni Asya grubu tabanına l altında dağıttığı “Bediüzzaman'dan Çözümler” adlı bir el kitabında önce Said-i Nursi'ye büyük zulümler yapan CHP'nin günahlarını bir bir Said-i Nursi'ye sildirdi, son sayfasında ise CHP'yi överek tabanına ‘CHP'nin desteleyin' çağrısı yaptı.

 sayfa159

SAİD-İ NURSİ'Yİ YALANLARINA ALET ETTİLER

Said-i Nursi'nin sırtından geçinen grup, mensuplarına dağıttığı ve CHP'ye oy vermelerini telkin ettiği “Bediüzzaman'dan Çözümler” adlı bir el kitabında CHP'ye övgüler düzüyorlar. CHP'nin günahlarının Mustafa Kemal ve İsmet İnönü'ye kesildiği kitapçıkta, Kemal Kılıçdaroğlu ise övülüyor.  Kitapçığın son sayfasında CHP'yi övdü ve ‘CHP'nin desteklenmesi talimatı verdi.

Said-i Nursi'yi bir çıkar aracına dönüştürenler, tabanın tepkilerini azaltmak için CHP'ye oy verilme aymazlığını dahi Bediüzzaman'a bağlayan Yeni Asyacılar, CHP'ye oy verdirmek için bastırdıkları kitapçığın son (160.) sayfasını şöyle bitiriyorlar:

“Ötekileştirici, ortak bağları ve kardeşlik hukukunu tahrip edici söylemlerden sakınılması; adaletin asla konjonktürel, siyasî ve ideolojik çekişmelere kurban edilmemesi gerekiyor.

Son dönem­de Kılıçdaroğlu'nun "Ce­maatlere saygılıyım. İn­sanlarımız manevî dün­yalarında cemaatlere ya­kın olabilir. Nurcu da ola­bilir, Süleymancı da, Fethullahçı da... Yeter ki bu­nu siyasallaştırmasınlar" sözleriyle yeni bir boyu­ta taşındı. Yine CHP liderinin, vaktiyle Bediüzzaman'a yapılan zulüm­leri hatırlatarak partisine yüklenen Başbaka­na cevap verirken "Said Nursi'nin eserlerini kütüphanelere koyan biziz" diyerek sergile­diği yaklaşım da bu çerçevede anlamlı.

Onun için CHP'deki bu olumlu değişimin teşvik edilip desteklenmesi gerekir diyoruz. Çünkü bunun CHP'yi ve siyaseti aşan bo­yutları olduğunu düşünüyoruz. CHP'nin Bediüzzaman'la barışması onu da, herkesi de rahatlatır.”

sayfa160

GEÇMİŞTE YENİ ASYA'DA YAYINLANAN CHP KARİKATÜRLERİNDEN BAZILARI

kemal Kilicdaroglu

CHP-basortusu

 CHP4CHP3kemal Kilicdaroglu-abdkemal Kilicdaroglu-MukemmelCHP2CHP1

 

 

 

 

  1. salim günay salim günay

    2-fetö ve fetöyü idare eden şeytani akıl tüm gruplara hulül tarzında girmiş yani onlardan görünerek sızmış ve bu sızıntı sayesinde asıllar diskalifiye edilmiş imha edilmiş pasifize edilmiş (iftira itibarsızlaştırma küstürme yanlış yönlendirme şantaj makam verme vb.) said nursinin has talebelerinin hepsi sadeleştirmeden dolayı fetöye açıktan tavır aldı (yıl 2011-12 o zamanlar hükümetle arası daha belirgin bozulmamıştı.) fetöye olan bu karşıtıktan sonra has taleberin hepsi bir kaç yıl içinde vefat etti ya da...şu an hayatta olan tek varisi var o da yeni asyayı nurcu kabul etmiyor.

  2. salim günay salim günay

    1-said nursinin şu an hayatta olan talebesi hüsnü bayramoğlu yeni asyayı nurcu olarak kabul etmiyor , bunun internette video kaydı var. Allah istikamet versin , tabanının büyük kısmı tepki verip ayrılmış ama yayın organları ve para yine operasyonel kesiminde anlaşılan.

YORUM YAP